wesele rustykalny styl

Wesele w stylu rustykalnym — czy napisy ledowe do niego pasują?

Planujesz wesele i chcesz, by Twoi goście jeszcze długo o nim mówili? Zatem jeśli przytulna atmosfera, rustykalne dekoracje i styl odwołujący się do natury do Ciebie przemawiają, zrób wesele w stylu rustykalnym. Natura sama podpowiada pomysły na organizację wesela, więc umiejętnie je wykorzystaj, uzupełniając klimatycznym miękkim światłem i dodatkami. Postarzane meble, naturalne dodatki, dekoracje rustykalne wykonane z kwiatów i mchu — czy można sobie wymarzyć piękniejszą weselną scenerię? Zobacz, jak dekoracja sali weselnej może nabrać stylu dzięki światłu i dodatkom.

Rustykalne wesele, czyli jakie?

Z definicji słowo „rustykalne” jest używane do opisania czegoś wiejskiego lub związanego ze wsią. Może być również użyte do opisania czegoś, co jest wykonane w prosty sposób. Przyjęło się, że rustykalny ślub to taki, który wykorzystuje wiele naturalnych elementów i dekoracji, które są równocześnie proste, jak i eleganckie. Nie ma ustalonych zasad co do tego, jak powinien wyglądać rustykalny ślub. 

wesele w stylu rustykalnym

Para ma dużą swobodę realizacji poszczególnych elementów stylu rustykalnego i może użyć swojej wyobraźni i pokazać osobowość, tworząc własną, niepowtarzalną wersję rustykalnego ślubu. Prawdopodobnie właśnie ta wszechstronność motywu rustykalnego pomogła mu przetrwać wiele innych trendów ślubnych w ciągu ostatnich kilku lat.

Światło w stylu rustykalnym

Aranżując miejsce w stylu rustykalnym, użyj bajkowych świateł. Oświetlenie ma kluczowe znaczenie dla stworzenia odpowiedniej atmosfery na weselu. Dodaj ciepłego blasku swojej ceremonii, zawieszając latarenki, zarówno wewnątrz, jak i poza salą. Jeśli sala ma krokwie pod sufitem, zawieś tam latarnie lub kwietne ekspozycje. W ten sposób stworzysz przytulną atmosferę. LEDowy napis warto umieścić w centralnym miejscu — na głównej ścianie, tuż za Parą Młodą. Krótkie, choć wymowne hasło „Love is in the air”, czy „Razem lepiej” nabierze szczególnego znaczenia w takim otoczeniu.

Jak zorganizować rustykalne wesele?

Wiele par chcących zadbać o klimat swojego przyjęcia weselnego idzie o krok dalej i stosuje styl rustykalny do zaaranżowania przyjęcia w stylu eko. Z rustykalnym weselem zazwyczaj wiążą się elementy dekoracyjne stworzone z przedmiotów naturalnych lub nawet codziennego użytku. To kolejny powód, dla którego rustykalne wesela stały się marzeniem wielu panien młodych na całym świecie.

Wybierz miejsce na wesele rustykalne

Szczerze mówiąc, możesz zorganizować rustykalne wesele w dowolnym miejscu, jednak idealne byłoby drewniane wnętrze. Najczęstsze wybory to: podwórko, ogród, wszelkiego rodzaju sale weselne, głównie w wiejskim lub góralskim stylu bądź stylizowane na stodoły czy chaty. Zatem jeśli marzysz o rustykalnym weselu, świętowanie jednego z najszczęśliwszych dni w życiu w tego typu miejscu będzie decyzją, której nie będziesz żałować.

Zaplanuj oświetlenie LED

Unikalne oświetlenie to kreatywny sposób na uświetnienie weselnego wystroju. Wyobraź sobie na przykład lampki LED ustawione wzdłuż ścieżki prowadzącej do głównego miejsca ceremonii znajdującego się w pięknych okolicznościach przyrody. Albo LEDowy napis „Miłość” delikatnie rozświetlający urokliwy zakątek w rogu wynajętej drewnianej chaty.

wesele rustykalne

Napisy LEDowe to weselny hit ostatnich lat. LEDowe hasła przyozdabiają wiele uroczystości weselnych w różnym stylu — od klasycznego do stylu boho. Nikt nie wie, od czego się zaczęło, choć prawdopodobnie najbardziej znanym napisem jest anglojęzyczne „Better Together”, które w Polsce szybko zmieniło się na „Razem lepiej”. Jedno jest pewne — właściwie dobrany ledon doda otoczeniu klasy, bez względu na to, czy będzie to wesele w stylu boho, czy przyjęcie w czysto rustykalnym stylu.

Czy napisy LEDowe pasują do rustykalnego wesela?

Wyobraź sobie świecący delikatną poświatą napis w kolorze ciepłej bieli. Prosty design w stylu odręcznego pisma, brak zbędnych ozdobników i elementów. Po prostu styl i elegancja pasujące do aranżacji rustykalnego wesela. Jeśli planujesz rustykalne wesele, stodoła jest jednym z idealnych rodzajów tła. Jej naturalnie romantyczny charakter w połączeniu z neutralnymi kolorami i miękkim światłem stanowią idealne tło dla bieli sukni Panny Młodej.

Jeśli szukasz mocniejszego, choć nadal gustownego akcentu w tej aranżacji, ledon świetnie się sprawdzi w tej roli. Ciepłe światło LED pięknie współgra z surowością drewna, cegieł, czy naturalnej zieleni. Wybierz napis LED, który podkreśli atmosferę i nada temu miejscu wyjątkowego charakteru. Czy trzeba jeszcze dodawać, że sesja zdjęciowa na tle takiej ozdoby będzie hitem?

Wesele w stylu rustykalnym — inne pomysły

Jeśli Twoje przyjęcie weselne odbywa się w ogrodzie, a w pobliżu znajduje się ładny dąb, użyj liny, aby stworzyć rustykalną huśtawkę do dekoracji. To nie tylko sposób na zabawę dla najmłodszych gości na weselu. Huśtawka jest również doskonałym miejscem na zdjęcia ślubne w otoczeniu natury.

Zleć zaufanej kwiaciarni, aby stworzyła rustykalną ekspozycję kwiatową. Unikaj kwiatów, które są odbierane jako zbyt zimne (np. lilie). Możesz za to wybrać róże, eustomę, hortensje, storczyki, piwonie lub typowo rustykalne kwiaty jak gipsówka, wrzosy, goździki, czy uwielbiana przez wszystkich lawenda. Możesz nazwać tę ekspozycję w stylu rustykalnym „Rustykalne Wesele”

Ozdobione kwiatami lub przybrane w udrapowane płótno, łukowate przejście można łatwo przekształcić w elegancką scenerię ceremonii plenerowej. Gdy wkomponujesz w nie odpowiedni napis LED, powstanie klimatyczne przejście symbolizujące nowy etap życia. Co powiesz na taką symbolikę?

4.8/5 - (6 głosów)